ПРО ЦЗО

ПРО ЦЗО

Централізовані закупівельні організації (ЦЗО) - це юридична особа державної або комунальної власності, визначена Кабінетом Міністрів України, як замовник, який організовує і проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах інших замовників. Основною метою створення ЦЗО є оптимізація процесу закупівель та забезпечення ефективного використання державних або комунальних коштів.

24 березня 2021 року згідно з розпорядженням Кабміну № 233-р ДП «Українські спеціальні системи» (ДП "УСС"), що входить до сфери управління Держспецзв’язку, було визначено Централізованою закупівельною організацією, яка проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами товарів за категоріями комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення.

7 квітня 2023 року Філія "ЦЗО ДП «УСС» набула повноважень адміністратора електронного каталогу prozorro.ua за категоріями товарів у сфері цифровізації, до завдань якого входять: створення профілів товарів електронного каталогу, визначення товарної номенклатури та структури електронного каталогу, створення набору технічних характеристик та проведення кваліфікації постачальників.

МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ ЦЗО

Підвищення ефективності та результативності публічних закупівель. Економія бюджетних коштів:

​​

Зменшення ризиків корупції та зловживань завдяки прозорим та конкурентним процедурам.


Підвищення якості закупівель за рахунок чітких та прозорих критеріїв відбору постачальників.

Спрощення доступу до закупівель за рахунок зменшення адміністративного навантаження на замовників, делегування функції організації та проведення закупівель.

Підвищення прозорості та підзвітності закупівель за рахунок публікації інформації про всі етапи закупівель на веб-сайті Prozorro та інших відкритих ресурсах. Це забезпечує доступ до інформації про закупівлі, що дає можливість здійснювати громадський контроль.


ЗАВДАННЯ ЦЗО

Організація та проведення тендерів для закупівлі товарів та послуг в інтересах замовників.

Розробка технічних специфікацій та методів аналізу ринку для визначення оптимальних умов закупівель.

Надання консультацій та інформаційної підтримки замовникам у питаннях, пов'язаних з організацією та проведенням закупівельних процедур.

Уніфікація технічних вимог та стандартизація процесів закупівель.

Проведення аналізу ринку та оцінка потреб замовників для забезпечення відповідності закупівельних процедур потребам замовників та максимізації результативності закупівель.

Забезпечення економії та ефективності використання бюджетних коштів.

Створення конкурентного середовища серед постачальників.

Спрощення та прискорення процесу закупівель для замовників.


КОРИСТУВАЧІ ПОСЛУГ