Централізована закупівельна організація

ДП "Українські спеціальні системи"

ЦИФРОВІ ЗАКУПІВЛІ

ФІЛІЯ ЦЗО ДП "УКРАЇНСЬКІ СПЕЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ"

В рамках руху до побудови цифрової країни було впроваджено діяльність Централізованих закупівельних організацій (ЦЗО), які забезпечують оптимізацію та підвищення ефективності всього закупівельного процесу у державі. 

ЦЗО ДП "УСС" (Централізована закупівельна організація Державного підприємства "Українські спеціальні системи") - це організація, що з 2021 року проводить централізовані закупівлі товарів у сфері цифровізації за 50 Кодами ДК для потреб замовників з усієї України. 

24 березня 2021 року 

Державне підприємство “Українські спеціальні системи” було визнано Централізованою закупівельною організацією за групами товарів комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення. 

07 квітня 2023 року

Державне підприємство «Українські спеціальні системи» набуло повноважень адміністратора е-каталогу prozorro.ua за категоріями у сфері цифровізації 

ЗДОБУТКИ ЗА ЧАС ДІЯЛЬНОСТІ

Що таке ЦЗО?

Централізована закупівельна організація (ЦЗО) - це юридична особа державної або комунальної власності, визначена Кабінетом Міністрів України, як замовник, який організовує і проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах інших замовників.

Основною метою створення ЦЗО є оптимізація процесу закупівель та забезпечення ефективного використання державних або комунальних коштів.

На центральному рівні в Україні діють наступні ЦЗО:

ДУ "Професійні закупівлі": Спеціалізується на закупівлях товарів широкого вжитку.

ДП "Українські спеціальні системи": Проводить закупівлі товарів комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення.

ДП "Медичні закупівлі України": Здійснює закупівлі товарів медичного призначення.

Мета діяльності ЦЗО:

Підвищення ефективності та результативності публічних закупівель:

Економія бюджетних коштів:

Зменшення ризиків корупції та зловживань:

Підвищення якості закупівель:

Спрощення здійснення закупівель за рахунок зменшення адміністративного навантаження на замовників через делегування ЦЗО функцій організації та проведення закупівель.

Підвищення прозорості та підзвітності закупівель за рахунок публікації інформації про всі етапи закупівель на веб-сайті Prozorro та інших відкритих ресурсах. Це забезпечує доступ до інформації про закупівель, що дає можливість здійснювати громадський контроль.

Завдання ЦЗО:


Що таке Prozorro.Market?

Prozorro.Market - це електронна торгова платформа, яка створена для проведення публічних закупівель в Україні. Ця платформа об'єднує у собі різні сегменти ринку та дозволяє державним органам, комерційним підприємствам та іншим учасникам проводити закупівлі товарів та послуг шляхом відкритих та конкурентних торгів. Prozorro.Market є частиною системи електронних публічних закупівель Prozorro, яка сприяє забезпеченню прозорості, ефективності та конкурентності у сфері державних закупівель в Україні. 


В чому полягає діяльність ЦЗО ДП "УСС"?

Згідно з розпорядженням Кабміну № 233-р ДП «Українські спеціальні системи» (ДП "УСС"), що входить до сфери управління Держспецзв’язку, було визначено Централізованою закупівельною організацією. Філія ЦЗО ДП «Українські спеціальні системи» не є юридичною особою, а є відокремленим підрозділом Підприємства згідно з наказом №65 від 17 травня 2021 р. У відносинах з державними органами і суб'єктами господарювання Філія виступає як представник Підприємства.

Ключові напрямки діяльності ЦЗО ДП "УСС":

Проведення публічних закупівель комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення в інтересах замовників.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України №233-р від 24 березня 2021 р ЦЗО ДП “Українські спеціальні системи” проводить тендери та закупівлі товарів за 50 Кодами ДК для 70 замовників за рахунок коштів державного бюджету, крім випадку, коли ці товари замовник закуповує із застосуванням переговорної процедури закупівлі.


Адміністрування електронного каталогу Prozorro.Market за категоріями товарів у сфері цифровізації.

7 квітня 2023 року ЦЗО ДП «УСС» набуло повноважень адміністратора електронного каталогу prozorro.ua за категоріями товарів у сфері цифровізації, до завдань якого входять: створення профілів товарів електронного каталогу, визначення товарної номенклатури та структури електронного каталогу, створення набору технічних характеристик та проведення кваліфікації постачальників.

Для чого потрібна платформа BI Prozorro?

BI Prozorro, або Business Intelligence (Бізнес-аналітика) Prozorro, є онлайн-платформою, що надає інструменти аналізу даних для публічних закупівель в Україні. Її створення покликане підвищити ефективність, прозорість та підзвітність публічних закупівель, а також допомогти учасникам процесу приймати обґрунтовані рішення.

Основні функції BI Prozorro:

1. Візуалізація даних:

BI Prozorro надає користувачам інтерактивні панелі управління та звіти, які допомагають візуалізувати великі обсяги даних про публічні закупівлі. Ці візуалізації роблять дані більш зрозумілими та доступними для аналізу. Користувачі можуть легко створювати власні діаграми, графіки та таблиці, щоб зосередитися на даних, які їм найцікавіші.


2. Аналіз ринку:

BI Prozorro пропонує інструменти для аналізу цін, постачальників, тенденцій ринку та інших аспектів закупівельного процесу. Ця інформація допомагає замовникам приймати обґрунтовані рішення щодо закупівель. Наприклад, вони можуть використовувати BI Prozorro, щоб:


3. Моніторинг закупівель:

BI Prozorro дозволяє користувачам відстежувати конкретні закупівлі, отримувати оновлення щодо їх статусу та аналізувати пов'язану інформацію. Це допомагає замовникам та постачальникам бути в курсі ходу закупівель та виявляти будь-які потенційні проблеми.


4. Визначення очікуваної вартості:

BI Prozorro допомагає визначити очікувану вартість предметів закупівлі на основі аналізу попередніх закупівель та ринкових даних. Це гарантує, що замовники не переплачують за товари та послуги.


5. Аналіз ефективності:

BI Prozorro дає можливість аналізувати ефективність закупівельних процедур. Користувачі можуть відстежувати такі показники, як час, витрачений на проведення тендерів, економія коштів та якість закуплених товарів та послуг. Ця інформація може допомогти виявити потенційні проблеми та прийняти рішення щодо їх усунення.

Щоб отримати потрібну інформацію, скористайтеся фільтрами:

Обов'язкові закупівлі. Що це і для кого?

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 233-р передбачено, що Центральні органи виконавчої влади (ЦОВВ) мають здійснювати закупівлі у сфері інформаційних технологій через Державне підприємство «Українські спеціальні системи», яке входить до сфери управління Держспецзв'язку. Державним підприємством для здійснення таких закупівель створена філія «Централізована закупівельна організація».

Закупівлі в галузі цифровізації є безкоштовними для організацій, які мають здійснювати їх в обов'язковому порядку. Це закупівлі по 50 кодах ДК для більш ніж 70 ЦОВВ та їхніх структурних підрозділів, які не мають статусу юридичних осіб. (Перелік кодів та список ЦОВВ доступні за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/233-2021-%D1%80#Text)

Переваги централізації закупівель для ЦОВВ через ЦЗО:

Централізація закупівель дозволяє об'єднувати потреби різних державних установ, що збільшує обсяги закупівель і, як наслідок, дає можливість отримувати кращі ціни від постачальників через економію на масштабі.

Замовники не витрачають час і ресурси на підготовку документів, аукціон, кваліфікацію, адже ЦЗО бере на себе всі адміністративні завдання, пов'язані з закупівлями, дозволяючи замовникам зосередитися на своїх основних функціях.

Централізація закупівель та прозорість процедур мінімізують можливості для неправомірних дій, що сприяє зростанню довіри до закупівельних процесів з боку суспільства.

ЦЗО має кваліфікований персонал з досвідом у сфері закупівель, що гарантує їх ефективність та відповідність законодавству.

Як поскаржитися на постачальника?

Всі постачальники на Prozorro Market повинні дотримуватись наступних правил:

Порушення цих правил може призвести до тимчасового обмеження доступу постачальника до каталогу.

Для того, щоб повідомити про постачальників, які порушують правила Prozorro Market необхідно заповнити форму:

       ФОРМА СКАРГИ НА ПОСТАЧАЛЬНИКА  Як здійснити обов'язкову закупівлю через ЦЗО?

Процес проведення обов'язкової закупівлі через ЦЗО передбачає підготовку документації, заявки та технічного завдання для закупівлі зі сторони замовника. Представник ЦЗО перевіряє ТЗ на конкурентність вимог (простими словами – чи не виписані вимоги під конкретного виробника), адекватність ціни та інші параметри. Якщо очікувана вартість не відповідає замовленню, ЦЗО надає обгрунтовані рекомендації замовнику. Якщо замовник не може розробити ТЗ до закупівлі самостійно, ЦЗО опрацьовує їх разом з замовником.

Згідно з законом «Про публічні закупівлі» у ЦЗО є 20 робочих днів з моменту подання ЦОВВ річного плану закупівель для того, щоб взяти в роботу заявку замовника. Закон також визначає терміни, в які замовник має внести виправлення на вимоги ЦЗО, дослати документи та ін., а ЦЗО – опрацювати зміни.

Як здійснити обов'язкову закупівлю через ЦЗО у 6 простих кроків:

1. Передайте рядок плану через електронну систему закупівель;

2. Передайте технічне завдання, де зазначені:

3. Укладіть угоду з переможцем торгів;

4. Отримайте товар або послугу;

5. Передайте інформацію про виконання договору.

6. Передайте інформацію про виконання угоди


Заявка замовника-ініціатора закупівлі доступна за посиланням: https://docs.google.com/document/d/19vHOpjvyCRNDYGau4Hkr9PSQ0aKeJG8o/edit

Як додати товар до Е-каталогу prozorro.market?

Prozorro.Market пропонує інноваційний інструмент краудсорсингу, що дає можливість будь-якому зареєстрованому користувачу самостійно додавати товари до е-каталогу. Цей процес робить асортимент більш різноманітним, полегшує пошук необхідних товарів для замовників та загалом оптимізує процес закупівель.

Як доєднатися до краудсорсингу:

1. Реєстрація:

2. Додавання товару:

3. Модерація:

4. Отримання інформації:

Переваги краудсорсингу:


Якими нормативно-правовими актами регламентується діяльність ЦЗО?

Діяльність ЦЗО регламентується наступними нормативно-правовими актами:

Закон України:

Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України:

Планування закупівель: Які обов'язки замовника та яка роль ЦЗО?

Обов'язок замовника:

Аналіз та узагальнення інформації:

Подання пропозицій та доповнень:

Консультації замовників:

Формування річного плану закупівель:

Оприлюднення інформації:

Право замовника на самостійну закупівлю: