НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Закупівлі в рамках субвенції НУШ


Субвенція "Нова українська школа" (НУШ), започаткована у 2018 році, є однією з ключових реформ в освітній галузі України. Її мета – забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти, яка відповідає вимогам 21 століття. Одним з важливих аспектів реформи НУШ є оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, зокрема, шляхом забезпечення шкіл необхідним комп'ютерним та мультимедійним обладнанням. 

Закупівлі товарів для НУШ здійснюються з дотриманням вимог Закону України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922-VIII та Постанови КМУ від 05.07.2024 р. № 796 "Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2024 році". 

ЦЗО Цифрові закупівлі, як адміністратор електронного каталогу Prozorro Market за категоріями товарів у сфері цифровізації, здійснює, в тому числі, адміністрування товарів для НУШ, а саме:





ПЕРЕЛІК КАТЕГОРІЙ ТОВАРІВ НУШ

Перелік категорій




АЛГОРИТМ ПРОВЕДЕННЯ ЗАПИТУ ПРОПОЗИЦІЇ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ

КРОК 1. ВИЗНАЧЕННЯ ПОТРЕБИ В ЗАКУПІВЛІ

Замовник визначає, які товари, необхідно закупити для реалізації НУШ. 

На цьому етапі аналізується обсяг, якість і терміни постачання.

КРОК 2. ВИЗНАЧЕННЯ ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ЗАКУПІВЛІ

Після завершення аналізу ринку, збору пропозицій замовник встановлює очікувану вартість, яка фіксується в річному плані закупівель та стає основою для обрання процедури.

КРОК 3. РОЗРОБКА РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ

Усі закупівлі вносяться до річного плану закупівель, який формується в електронній системі публічних закупівель.

КРОК 4. ФОРМУВАННЯ ЗПП ТА ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЄКТУ ДОГОВОРУ

Строк для подання ціни пропозицій не може бути меншим ніж 2 робочі дні.

КРОК 5. ПОДАННЯ ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ ПРОПОЗИЦІЇ

Оцінка (визначення переможця) проводиться автоматично електронною системою. 

КРОК 6. УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ З ПЕРЕМОЖЦЕМ ВІДБОРУ

Не пізніше ніж через 5 календарних днів (строк може бути продовжений до 10 календарних днів).



ПРОЄКТ РЕКОМЕНДОВАНОГО ДОГОВОРУ

Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) договір про закупівлю - це господарський договір, що укладається між замовником та учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Під час проведення процедури закупівлі договір має бути вже на етапі формування тендерної документації. Адже, згідно з ст. 22 Закону тендерна документація має містити проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Тож зрозуміло, що всі умови договору мають бути сформовані на етапі підготовки до тендеру.

Замовнику завжди варто пам’ятати про вимоги ч. 4 ст. 41 Закону, а саме: в укладеному договорі про закупівлю умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

Наша команда створила проєкт рекомендованого договору, який допоможе суттєво зекономити час на підготовку власного проєкту договору:

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ 



НОРМАТИВНО-ЗАКОНОДАВЧА БАЗА

У разі закупівлі комп’ютерного та мультимедійного обладнання, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу запит пропозицій постачальників здійснюється замовником відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення.


Специфікації товарів сформовані відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України: